Urbanismus
Řešená stavební parcela leží v rozvojové oblasti v jihovýchodní části obce. Pozemek je rovinatý. Hmota navrhovaného domu je zcela v měřítku okolní zástavby. Dům se svým výrazem a umístěním na pozemku řadí do kategorie příměstského bydlení. Přístup na pozemek je ze západní strany. Stavba stojí při západní části pozemku a dispozičním řešením reflektuje polohu vůči ulici, zahradě a světovým stranám. Parkování je řešeno na pozemku.

Architektura
Orientace prostorů v domě je ovlivněná pohybem slunce po obloze a topografií místa. Vstupuje se ze západní strany přes „první venkovní pokoj“ - intimní atrium do společenské části domu. Obývací pokoj je vzhledem ke svým velkorysým proporcím  převýšený, čímž je podtržen jeho význam jako centra celého domu. Obývací pokoj je orientovaný na jih a východ a patrná je
přímá vazba na venkovní společenské prostory domu - kryté sezení a terasu s bazénem. Noční ložnicová část je v severo-východní části domu se třemi ložnicemi s okny na východ. Hlavní obytné místnosti orientované do zahrady umožňují přímý výstup z interiéru do zahrady.

plocha parcely 921 m2
zastavěná plocha 191,6 m2
obestavěný prostor 757 m3
užitná plocha 150,7 m2
zpět nahoru